Zahraničí

Tragédie v Chorvatsku! Čech zemřel na pláži, poblíž něho i Rakušanka

Tragédie v Chorvatsku! Čech zemřel na pláži, poblíž něho i Rakušanka
Zdroj: Profimedia

Český turista zemřel v pondělí na pláži Borik v chorvatském Zadaru. Měl dostat infarkt a lékařům se ho už nepodařilo zachránit. V Chorvatsku byl na dovolené se svou rodinou. O půl hodiny dříve na stejném místě zemřela i turistka z Rakouska.

V pondělí kolem čtvrt na dvanáct přijala chorvatská policie oznámení o pětasedmdesátiletém Čechovi, kterému se udělalo nevolno. Užíval si dovolenou na zadarské pláži Borik před hotelem Donat. Na místo přijeli také záchranáři.

Muž podle deníku Dnevnik dostal infarkt. O jeho smrti informovalo také české ministerstvo zahraničí. "Úmrtí českého občana můžeme potvrdit. Více informací nebudeme v tuto chvíli sdělovat," uvedla pro TN.cz Zuzana Štíchová, ředitelka tiskového odboru ministerstva.

O půl hodiny dříve policie dostala zprávu o rakouské turistce. Ta stejně jako Čech byla na pláži Borik a koupala se v moři, když se jí přitížilo. Příčinou její smrti byl nejspíš také infarkt. Ženě bylo jednašedesát let a bydlela v hotelu Barbara, informoval portál radiosarajevo.ba.

Související obsah

Na začátku srpna v Chorvatsku zemřel čtyřiatřicetiletý Čech. Při obhlídce domu, který si chtěl koupit, spadl ze střechy. K neštěstí došlo v letovisku Stanići kousek od města Omiš. Muž měl být v Chorvatsku na dovolené se svou manželkou. Ta se po jeho smrti zhroutila a vrátila se zpět domů.

Za deset let v zahraničí zemřelo 4500 českých turistů! Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz