školka

V téhle školce mohou děti spát i přes noc! Mají tu dílny, vířivku i saunu

Rodiče předškoláků stále častěji vyhledávají školky, kde mohou děti přespat do druhého dne. Tuto službu zavádějí kromě soukromých i první městská zařízení. V Jihlavě postavili školku, která kromě nočního spaní nabízí dětem i řadu luxusních novinek.

Nejen přes den, ale i přes noc mohou rodiče, kteří mají třeba noční směny, v jihlavské mateřince nechat své děti. Za tuto ojedinělou službu si musí připlatit zhruba dvojnásobek. "Rodič bude hradit vyšší školné, tisíc korun, a děťátko tady může spát od pondělka do čtvrtka," sdělila ředitelka Mateřské školy Bystrouška Ljubica Váchová Nováková.

Děti ve školce povečeří, vyčistí si zuby a učitelky je uloží. Ráno po snídani si je pak rodiče vyzvednou. Vedení kvůli tomu muselo přijmout více zaměstnanců. "Bude to náročnější, určitě složitější na organizaci," doplnila ředitelka.

Školka připomíná pětihvězdičkový wellness hotel, je tam sauna nebo vířivka. První děti přivítá už po neděli. Reportér TV Nova tam ale na obhlídku malé "inspektory" vyslal už teď. Mají tam rozlehlé ložnice, pomalované záchody i různé herny.

Související obsah

Školka má vlastní kuchyň i unikátní dílny. "Rozvíjíme motoriku dětí," vysvětlila Vachová Nováková. Venku pak samozřejmě nemůže chybět obří dětské hřiště.

Celá budova je také díky solárním panelům a dalším nejmodernějším technologiím energeticky zcela soběstačná. "Školka stála necelých 85 milionů korun," vyčíslila mluvčí jihlavského magistrátu Aneta Hrdličková. Navštěvovat ji může až stovka dětí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz