Lovosice

Hasiči bojovali s požárem skladu v Lovosicích! Škody jdou do milionů

Velký počet hasičských jednotek z Ústeckého kraje se vyjelo k požáru skladovacích hal v Lovosicích. Hořet začalo ve čtvrtek odpoledne v areálu společnosti Glanzstoff. V halách byla uskladněná polyamidová vlákna. Požár se podařilo v noci lokalizovat, dohašování trvalo až do pátečního rána. Jednoho člověka, který se nadýchal kouře, odvezli záchranáři. Předběžná škoda je čtyřicet milionů.

K požáru na Litoměřicku vyrazilo kolem čtvrteční půl páté odpoledne pět hasičských jednotek. Postupně rostl jejich počet a kolem půl osmé večer už jich tam bylo více než deset. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Oheň se objevil ve skladovacích halách společnosti Glanzstoff, která vyrábí technická vlákna. Jeden člověk se nadýchal zplodin. Na silnici poblíž areálu byl přerušený provoz.

"Hasiči nás o požáru informovali. Podle nich tam nehoří nic nebezpečného," řekl lovosický starosta Milan Dian (ANO). Požár se hasičům podařilo lokalizovat krátce před devátou hodinou večer, oheň se tak už dále nešířil. Dohašování probíhalo až do pátečních ranních hodin. Shořela hala i uskladněný materiál. Škodu hasiči předběžně odhadují na 40 milionů korun.

Související obsah


Ve skladech byla uložená polyamidová vlákna. Ta se používají například v textilním průmyslu na punčochy (nylon), oděvy, záclony či koberce, stejně tak jako na lana a sítě. Při nedokonalém hoření se z polyamidů uvolňuje čpavek, který je dráždivý a může způsobit nevolnost.

Fotky či videa z místa požáru nám můžete zaslat na zpravy@nova.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz