Zahraničí

Žena si odseděla 35 let za vraždu, byla nevinná! Teď dostane 70 milionů

Žena si odseděla 35 let za vraždu, byla nevinná! Teď dostane 70 milionů
Zdroj: The Innocence Project

Osmašedesátiletá Cathy Woodsová strávila ve vězení 35 let za vraždu, kterou nespáchala. Na svobodu se dostala v roce 2015 díky novým testům DNA z nedopalku od cigarety. Ten dokázal, že vraždil někdo jiný. Teď Woodsová obdrží 70 milionů korun jako částečné urovnání soudního sporu o občanská práva.

Cathy Woodsová měla zavraždit sedmnáctiletou Paulu Baxterovou a osmnáctiletou Veroniku Casciovou v roce 1976. Soud v Renu v americké Nevadě ji tehdy poslal do vězení. Podle její právničky ji k falešnému přiznání měla donutit místní policie, informoval deník Dailymail.

V roce 2014 se konečně dočkala spravedlnosti. Soudce nařídil nový test DNA, který dokázal její nevinu. Nedopalek od cigarety nalezený na místě činu ukázal, že vraždil Rodney Halbower. Ten měl znásilnit a zabít celkem šest dívek včetně Baxterové a Casciové.

Woodsová se v roce 2015 dostala na svobodu. Společně se svou právničkou pak požadovala od města Reno a bývalých detektivů náhradu škody. V úterý okres Washoe County v Nevadě rozhodl, že Woodsová získá tři miliony dolarů (70 milionů korun) na urovnání části federální žaloby.

Související obsah

V soudu však bude se svou právničkou pokračovat dál. Podle nového nevadského zákona má právo až na 3,5 milionu dolarů. Tuto částku mohou požadovat všichni lidé, kteří byli neoprávněně odsouzeni.

Podle kraje Washoe County zaměstnanci policejního okrsku nepochybili, ale náhradu škody si žena zaslouží. Cathy Woodsová momentálně žije se svými příbuznými ve městě Anacortes ve Washingtonu. Stala se také první vězenkyní v historii země, která byla neoprávněně odsouzena.

Podívejte se na podobný případ z Česka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz