Nebezpečná jízda

Další hazard v záchranářské uličce! Řidička ujela protisměrem

Další hazard v záchranářské uličce! Řidička ujela protisměrem
Zdroj: facebook

Další neuvěřitelné chování předvedla řidička na pražském okruhu, kde se jí nechtělo čekat v koloně. Otočila se proto do protisměru a vydala se ke sjezdu uličkou, kterou ostatní řidiči vyhradili pro složky integrovaného záchranného systému. Případem se už zabývá policie.

Čekat v koloně se zřejmě nechtělo řidičce na obchvatu hlavního města. Svou bílou octavii tak nejprve otočila do protisměru a následně zneužila uličky pro příjezd záchranářů k nehodě. 

Nad jejím chováním většina lidí kroutí hlavou. "Předpokládám, že si ani není vědoma, že udělala něco špatně," napsal na sociální síti Ondřej. "To je teda mazec. Sebrat papíry a už nikdy nevrátit, paní je pěkný sobec," vzkázal řidičce Míra. 

Na video se ženu podařilo natočit pohotovému řidiči z dalšího auta v koloně. Případem už se tak zabývá policie. "Záběry si převzali dopravní policisté a začnou se věcí zabývat. Za přestupek jízdy v protisměru by v tomto případě řidiči mohla hrozit pokuta až 10 tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok," řekl TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Podobného chování si začali lidé všímat poté, co na začátku července stejně nebezpečný manévrh předvedlo několik řidičů na dálnici D7 u Knovíze na Kladensku. Kvůli nehodě kamionu s osobákem se totiž nedalo projet směrem na Prahu a na místě se ihned začaly tvořit kolony.

"V žádném případě se na dálnici nesmí otočit a jet v protisměru, je to určitě protizákonné a nebezpečné. Policisté na místě nikdy nic takového nenařizují," uvedla tehdy mluvčí policie Michaela Nováková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz