Cestujeme bezpečně

Pár cestuje po světě a za ubytování neplatí ani korunu! Teď radí, jak na to

Pár cestuje po světě a za ubytování neplatí ani korunu! Teď radí, jak na to
Zdroj: Profimedia

V posledních čtyřech letech navštívili manželé Farmerovi Francii, Británii, Španělsko, Austrálii a další země, aniž by platili za ubytování. Rozhodli se zůstat v důchodu aktivní a zaregistrovali se do databáze zájemců, kteří hlídají dům, když jedou majitelé pryč.

Pokud má člověk psa, pěstuje nějaké květiny a doma mu visí cenné obrazy, není zrovna jednoduché vydat se na dovolenou bez starostí. Zvlášť jestli není v sousedství žádný kamarád, který by byl ochotný se o pejska postarat, květiny zalít a obrazy jednou za čas zkontrolovat.

V takovém případě přichází na scénu "hlídači domu", kteří se na dobu, kdy je majitel pryč, nastěhují a starají se o všechno, co pan nebo paní domácí žádá. Podle manželů Farmerových, kteří se hlídaní domů věnují, je to skvělý způsob, jak se podívat na místa, kam jste vždycky chtěli.

"Umožnilo nám to bydlet na místech, o kterých se nám ani nesnilo, že bychom se na ně kdy podívali - zkrátka proto, že jsme si je nemohli dovolit - a zažít jinou kulturu, než je ta naše," uvedl pro portál The Washington Post Peter Farmer z amerického Chicaga.

Spolu s manželkou Toni se v roce 2015 rozhodli, že nechtějí důchod prosedět doma, a registrovali se na čtyři webové stránky, přes které majitelé hledají "hlídače" svých domů. Netrvalo dlouho a měli závazky po celé Evropě, a tak prodali většinu svých věcí a vydali se na cestu.

Související obsah

Peter a Toni se snaží domlouvat si střežení domu minimálně na jeden měsíc, aby se nemuseli stěhovat tak často. Většina majitelů po nich chce, aby se kromě domu postarali i o jejich domácí mazlíčky a zahradu a během pobytu alespoň jednou uklidili.

Existuje řada webových stránek, na které se můžete zaregistrovat a shánět nabídky. Farmerovi jsou na čtyřech z nich - housecarers.com, mindmyhouse.com, nomador.com a trustedhousesitters.com. Za všechny se platí roční poplatek. Lidem, kteří by se chtěli dát na stejnou dráhu, ještě radí těchto šest věcí:

1. Dejte lidem vědět, že hledáte domy, které byste mohli hlídat.

2. Než nabídku přijmete, promluvte si s majiteli přes videohovor a nechte si ukázat dům.

3. Nestyďte se a ptejte se, na co vás napadne.

4. Stanovte si hranice, co jste ještě ochotní dělat.

5. Uvědomte si, že nejde o luxusní dovolenou a budete muset leccos obětovat.

6. Starejte se o dům (a také o zvířata) jako o vlastní - nebo ještě lépe.

TN.cz

K tématu Cestujeme bezpečně

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz