Taxi

Taxi, prosím! Kde se cesta taxíkem vyplatí a kde vás zruinuje?

Taxi, prosím! Kde se cesta taxíkem vyplatí a kde vás zruinuje?
Zdroj: Profimedia

Cesta z letiště do hotelu vás může přijít pořádně draho, zvlášť když vyrazíte taxíkem. Ušetříte si sice hledání zastávky, peníze ale třeba ve Švýcarsku těžko. Naopak v Egyptě vyjde jízda taxíkem skoro nastejno jako autobusem.

Ceny taxislužeb v různých zemích zkoumal portál Taxi2Airport. Na nejméně peněz vás vyjde cesta taxíkem v Egyptě - pět kilometrů tu stojí necelých 20 korun. Následuje Indie (asi 30 korun), Thajsko (33 korun), Indonésie a Malajsie (v obou zemích kolem 40 korun).

Naopak bezkonkurenčně nejdražší jsou taxíky ve Švýcarsku, kde si řidiči za pět kilometrů účtují v přepočtu 530 korun. Na druhém místě je pak Japonsko, kde dáte za stejnou vzdálenost asi 360 korun. Další v pořadí jsou Německo (320 korun), Nizozemsko (310 korun) a Belgie (300 korun).

Portál zkoumal také cenu za cestu z letiště do centra vybraných evropských měst. peněz za ni dáte taxikáři v portugalském Lisabonu, kde 5,4 kilometru stojí zhruba 150 korun. Druhá nejlevnější je trasa z letiště v turecké Ankaře, které je vzdálené více než 26 kilometrů - 350 korun.

Související obsah

Praha je podle průzkumu, co se týče částky za přejezd z letiště, pátá nejlevnější. Cesta taxíkem do centra vyjde turisty v průměru na 550 korun. Před českou metropolí se umístil ještě Madrid (480 korun) a Berlín (520 korun).

Nejvíce peněz dáte za cestu taxíkem z letiště v Amsterdamu - necelých 21 kilometrů vás bude stát 1350 korun. V závěsu se drží Londýn, kde bude taxikář za přejezd z Heathrow chtít jen o 50 korun méně. Na dalších místech je Stockholm (necelých 1300 korun), Bern (přes 1100 korun) a Paříž (1100 korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz