Domácí

Šťára na konci prázdnin. Policie v barech nachytala 40 opilých dětí

Šťára na konci prázdnin. Policie v barech nachytala 40 opilých dětí
Opilá slečna. Ilustrační foto | Zdroj: Mediafax

Pražští policisté se v noci na sobotu zaměřili na kontrolu dodržování zákazu pití alkoholu nezletilými a dětmi. Během jediné noci našli čtyřicet opilých mladistvých, jedna dívka nadýchala téměř dvě promile. Během akce policie také vypátrala dvě hledané osoby, jednoho nežádoucího cizince a zjistila desítky dalších přestupků.

Konec prázdnin je tu a během policejní akce HAD II se ukázalo, že ho mnozí mladiství oslavují alkoholem. Policisté zkontrolovali během noci na sobotu téměř stovku restaurací, barů a diskoték.

"V rámci těchto kontrol prověřili více než pět set osob, kdy u čtyřiceti z nich zjistili, že ještě nejsou plnoletí a jsou pod vlivem alkoholu. Nejmladším hříšníkem byl patnáctiletý chlapec, který nadýchal 0,28 promile alkoholu, a nejvyšší naměřená hodnota ve výši 1,72 promile alkoholu byla zjištěna u sedmnáctileté dívky," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Ve všech případech byli vyrozuměni rodiče dětí, které byly pod vlivem alkoholu. Také bude informován orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Související obsah

"Policisté v rámci akce také vypátrali dvě hledané osoby, jednoho nežádoucího cizince a zjistili několik desítek přestupků. Ty buď vyřešili pokutami na místě, nebo je oznámili správním orgánům," doplnil Daněk.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova z kontroly v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz