Hriště

Realita na hřištích: Žádné děti, jen prázdné lahve a nedopalky! VIDEO

Dětská hřiště zejí prázdnotou. Místo dětí, které se prohánějí za míčem a na čerstvém vzduchu dělají něco pro své zdraví, najdete v okolí hřišť spousty nedopalků a výjimkou není ani prázdná lahev od tvrdého alkoholu. Důkazem je video, které natočili v Bardejově na Slovensku. Podobná situace je ale i na mnoha místech v Česku.

Prázdné lahve od alkoholu, desítky, možná stovky nedopalků od cigaret, branky vytrhané z bednění a hlavně nikde ani jedno hrající si dítě. Tak přesně takové video natočili lidé z portálu ONline Bardejov na dětském hřišti ve třicetitisícovém městě na východě Slovenska.

Video bylo natočeno v sobotu odpoledne, tedy v době, kdy děti nemusí být ve škole, obvykle nemají žádné kroužky a mohou se věnovat zábavě. Hřiště, které je na videu zachyceno, je hned vedle sídliště s paneláky, takže o lidi a děti by v okolí neměla rozhodně být nouze.

Hřiště má krásný povrch, na první pohled je vidět, že není nijak zásadně opotřebované. Pro generaci, která vyrostla na betonových pláccích, představuje takové hřiště nepředstavitelný luxus. Kolem bariér je sice trochu zarostlé, ale to jednak nepřekáží ve hře a hlavně se dá přebujelá fauna snadno odstranit. Takže ani stav by neměl případné návštěvníky snad tolik odstrašovat.

Související obsah

Problémem je spíše fakt, že děti už zábava na čerstvém vzduchu evidentně neláká. Přednost mají počítače a tablety. Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že o víkendu na hřišti nenarazíte na žádnou partičku kluků s míčem? Stejně smutná situace jako na hřišti v Bardejově, panuje na desítkách až stovkách dětských hřišť i po celém Česku.

Máte podobnou zkušenost z vašeho okolí? Napište nám na mail zpravy@nova.cz, můžete poslat i fotografie a videa. Děkujeme.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz