Zahraničí

Vodní děla, slzný plyn a plameny v ulicích, situace v Hongkongu se vyostřuje!

Hongkongské ulice už třináctou sobotu za sebou zaplnily davy lidí, protivládní demonstrace se ani tentokrát neobešly bez střetů mezi policií a protestujícími. Z řad demonstrantů létaly kameny a další předměty, policisté odpověděli slzným plynem a vodními děly. Následně se v ulicích rozhořely barikády.

I když hlavní protest policie nepovolila, i tak se v ulicích Hongkongu opět sešly davy lidí. I když byly protesty přes den převážně poklidné, i v několika případech došlo ke střetům mezi policisty a protestujícími.

Podle agentury APTN létaly vzduchem kameny a další předměty, demonstranti měli dokonce použít petrolejové bomby. Policie odpověděla slzným plynem a vodními děly.

K večeru se v ulicích začaly tvořit provizorní barikády, které na několika místech demonstranti zapálili. Noční ulice tak osvětlily plameny.

Související obsah

Protesty odstartoval zákon o vydávání podezřelých ze spáchání trestných činů do pevninské Číny, následně ale přišli demonstranti s dalšími požadavky, v rámci kterých chtějí nové demokratické volby, propuštění zadržených demonstrantů a prošetření násilí ze stran policie.

Policie už v pátek zatkla organizátory demonstrací, na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz