Plzeňský Prazdroj zvedne cenu piva! Oblíbený mok podraží o 50 haléřů

Stále více Čechů pije pivo doma. Za to v plechovkách i láhvích si ale budou muset od října připlatit v průměru o 50 haléřů. Čepované pivo nechá Plzeňský prazdroj beze změny, chce tím prý podpořit hospody a restaurace.

Po práci na jedno? Raději domů k televizi. Česká pivní kultura se podle tuzemských pivovarů mění. "Hodně se to změnilo oproti dřívější době, kdy hospody byly našlapaný od desíti dopoledne. Spousta lidí pije pivo doma," vyložil výčepní Ota Haurythun.


Výčepní si ale nestěžují. Hodně lidí podle nich začalo chodit do hospod za kvalitou a výčepní tak mají možnost ukázat, co umí.


Plzeňský Prazdroj se teď rozhodl zdražit. Mezi důvody patří růst nákladů na výrobu a balení a také investice do zlepšování nakupování v obchodech. Zvýšení cen se netýká celého sortimentu.

Související obsah


"Prodej balených piv se zvedá obecně. Je pravda, že stále převládá to balené pivo, ale v loňském roce vzrostlo i to čepované," srovnal mluvčí společnosti Plzeňský Prazdroj Zdeněk Kovář.


Prazdroj zdražil naposledy loni v říjnu. Třeba balený i čepovaný Pilsner Urquell loni podražil o korunu padesát na půllitr. Letošní zdražení se netýká čepovaného piva nebo ciderů.


Zatím není jasné, jestli se pro zdražení rozhodnou také další pivovary. Poslední zdražení v minulých letech kopírovala většina větších českých pivovarů.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz