Jemen

Nejméně 60 lidí zemřelo při náletu saúdskoarabské koalice v Jemenu

Nejméně 60 mrtvých si vyžádal nedělní letecký útok v Jemenu. Koalice vedená Saúdskou Arábií zaútočila na budovy se zajatci v jihozápadní části země.

Rozsáhlý masakr způsobil nálet saúdskoarabské koalice na detenční centrum v jemenské provincii Damar. Zemřelo nejméně 60 lidí a další desítky jsou zraněné. Podle koalice se jednalo o útok na skladiště dronů a raket, ovšem podle jemenských povstalců se stalo cílem detenční centrum. Informaci přinesla agentura AP.


"Velká část zraněných a mrtvých bylo zajatci z řad vládních sil," uvedlo ministerstvo zdravotnictví hútijských povstalců podle AP. Detenční centrum bylo umístěné v univerzitním areálu ve městě Damar.


Červený kříž prohlásil, že do oblasti posílá zásoby lékařského materiálu. "Mířím do Damaru, abych vyhodnotil situaci," sdělil ředitel Mezinárodního výboru Červeného kříže Franz Rauchenstein.

Související obsah


V roce 2015 povstali šíitští Hútíové a obsadili hlavní město. Ještě toho roku začala vojenská intervence koalice vedené Saúdskou Arábií, složená ze států vyznávající sunnitskou větev islámu, šíitské povstalce naopak podporuje Írán.
 

TN.cz

K tématu Jemen

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz