Andrej Babiš

Babiš otevřel novou školu, na místě promluvil o konci kauzy Čapí hnízdo

Babiš otevřel novou školu, na místě promluvil o konci kauzy Čapí hnízdo
Zdroj: TV Nova

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová otevřeli v Rudné u Prahy novou základní školu. Předseda vlády na místě promluvil také o zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Podlě nej kauza nikdy neměla vzniknout.

Andrej Babiš slaví dnes 65. narozeniny a v uvozovkách si nemohl přát lepší dárek. Státní zástupce se totiž podle Deníku N rozhodl zastavit jeho trestní stíhání za údajný dotační podvod v kauze Čapí hnízdo. V kauze figurují ještě další čtyři členové premiérovy rodiny.

O zastavení stíhání měl rozhodnout státní zástupce Jaroslav Šaroch, rozhodnutí ještě přezkoumají jeho nadřízení. "S konečným rozhodnutím se v současné době seznamuje vedoucí státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze, který se bude mimo jiné zabývat otázkou, zda je tato změna zákonná a důvodná, respektive zda je zákonné a důvodné předložené rozhodnutí," zveřejnil tiskový mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Související obsah

Podle Cimbaly není možné určit, jak dlouho se bude vedení státního zastupitelství spisem zabývat, mezitím nebudou k postupu poskytovány žádné další informace.

Babiš se k zastavení trestního stíhání vyjádřil při otevření nové budovy základní školy v Rudné u Prahy. "Nemám se čeho obávat. Kdybych nebyl v politice, tak lidi nikdy o Čapím hnízdě neslyšeli. Je to kauza, která složí k tomu, aby mě poškozovala," vzkázal premiér. Kauza podle něj neměla nikdy vzniknout, protože se dle jeho slov nic nestalo. "Pokud se někdo snažil ovlivňovat státního zástupce, tak to byli demonstranti na Letné a na Václaváku. Všichni říkali, že Babiš patří do vězení, ale Babiš neudělal nic," řekl Babiš.

Kauza Čapí hnízdo se táhne už několik let. Kvůli podezření z dotačního podvodu obvinila policie Andreje Babiše, jeho manželku Moniku, švagra Martina Herodese a také dceru z prvního manželství Adrianu Bobekovou.

Podívejte se na slova premiéra Andreje Babiše:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz