škola

Žáci zasedli do lavic! Jaký byl váš nejoblíbenější předmět? ANKETA

Žáci zasedli do lavic! Jaký byl váš nejoblíbenější předmět? ANKETA
Zdroj: Profimedia

Školáci v pondělí po dvouměsíčních prázdninách slavnostně zahájili nový školní rok. Do lavic zasedlo skoro milion a půl žáků a studentů, včetně tisíců prvňáčků. Právě žáky prvních tříd nečeká jen seznámení se s novým prostředím, ale také se školními předměty.

Český jazyk, matematika, hudební a tělesná výchova – školních předmětů je celá řada a v průběhu posledních let se zásadně nezměnily. Studium základní školy poskytuje například přírodovědné vzdělání, které zajišťují v učebním plánu na 1. stupni předměty prvouka a přírodověda. Na 2. stupni to jsou předměty přírodopis, fyzika a chemie.

Na druhém stupni žákům přibude také například předmět rodinná výchova, která směřuje k tomu, aby se žáci orientovali v základních otázkách zdravého životního stylu, rodinného života i v širších problémech mezilidských vztahů.

 

Žáci na základnách a středních šklolách mají řadu povinných předmětů, ale mohou si vybírat ze široké škály volitelných předmětů. Školy se tak přizpůsobují různorodým zájmům a předpokladům žáků. Volitelné předměty se mohou lišit. Může mezi ně patřit například praktická angličtina, výtvarné činnosti a audiovizuální výchova.

Související obsah

Školy také často kladkou důraz na znalost cizích jazyků, které patří mezi povinné předměty. Mezi volitelné předměty tak může patřit třeba praktická angličtina nebo ruský jazyk.

V pondělí v celé České republice začal školákům školní rok. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

K tématu škola

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz