Domácí

Žáci mají za sebou část podzimních maturit. Zvládli byste testy?

Žáci mají za sebou část podzimních maturit. Zvládli byste testy?
Zdroj: Thinkstockphotos

Skončily prázdniny a už v pondělí se studenti středních škol potili při maturitě v rámci podzimního zkušebního období. V pondělí řešili didaktické testy z matematiky a cizích jazyků. Centrum pro zjišťování výsledků vzápětí zveřejnilo zadání. Zvládli byste podzimní testy?

Podzimní maturity v pondělí odstartovaly. Pro někoho, kdo v letním zkušebním období nemohl na zkoušku například kvůli zdravotním problémům, to může být teprve první termín, pro jiné už může jít o opravu.

Nicméně už po prvním kole maturit přišly stížnosti studentů. Stěžovali si na obtížnost, podle nich byly testy nejtěžší za posledních několik let.

Zadání podzimních didaktických testů z letošního roku: MATEMATIKA, FRANCOUZSKÝ JAZYK, NĚMECKÝ JAZYK, RUSKÝ JAZYK, ŠPANĚLSKÝ JAZYK

Související obsah

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) by mělo zveřejnit výsledky písemných prací mezi 9. a 17. zářím. Nejpozději se žáci výsledky dozví do 10 pracovních dnů od konání příslušné zkoušky.

"Klíče správných řešení didaktických testů budou publikovány 10. září 2019. Jakékoliv dříve uveřejněné klíče správných řešení nejsou autorizované Centrem a mohou obsahovat chyby," upozorňuje CERMAT.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz