Andrej Babiš

Žalobce navrhl zastavit Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo

Žalobce navrhl zastavit Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo
Zdroj: TV Nova

Je Andrej Babiš zbaven obvinění nebo není? Tak to je téma dnešního dne.

Jasné je, že státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil svůj názor v kauze Čapí hnízdo a podle Deníku N zastavil trestní stíhání vedené proti premiérovi Babišovi. Městské státní zastupitelství v Praze ale tvrdí, že ještě není rozhodnuto a případ prošetřuje vedoucí státní zástupce. Podívejte se na reportáž Háty Sassmannové:

Areál za téměř jednu miliardu korun. To je farma Čapí hnízdo, která před 9 lety vznikla přestavbou lihovaru a statku u Olbramovic. Před 4 lety se dostala do hledáčku policie - kvůli podezření na účelové čerpání evropské dotace určené výhradně pro malé nebo středně velké podniky. Premiér Babiš od začátku tvrdí, že celá kauza je vykonstruovaná. Vývoj celé kauzy si připomeňte v reportáži Báry Divišové:

 I když i prezident už popřál premiérovi k zastavení trestního stíhání, oficiálně to zatím nikdo nepotvrdil. Další čeští politici kvůli tomu zatím reagují na vývoj v kauze Čapí hnízdo velmi opatrně. Většina z nich mluví o tom, že je důležité, aby pro své rozhodnutí - ať už bude jakékoli - měl státní zástupce pádné argumenty. Na reakce politiků se podívejte v reportáži Františka Bůžka:

A co na to šéf pirátů Ivan Bartoš? Na názor se ho ptal moderátor Petr Suchoň:

A nejen na vyjádření opozice dnes reagoval sám premiér Andrej Babiš. Jak celou kauzu shrnuje, si teď poslechněte:

Iveta Vítová a Petr Suchoň, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz