Domácí

Klaus ml. a Telička se pochlubili programy svých stran. Tohle nabízejí!

Ve středu představily své programy hned dvě nová politická uskupení - Trikolóra založená Václavem Klausem mladším a hnutí Hlas, které je spojené s osobností Pavla Teličky. Obě nové strany si od příštích voleb do Poslanecké sněmovny hodně slibují.

Trikolóra se pochlubila obsáhlým programem, který zaštítila heslem "Vraťme lidem jejich zemi." Je rozdělený do 15 tematických resortů a na jeho zpracování se podílel i bývalý prezident Václav Klaus.

Mezi hlavní priority Trikolóry patří podle jejího předsedy Václava Klause mladšího zabránit masové migraci, podpořit třetí dítě do rodiny a za žádných okolností nedopustit zvyšování daní. Rodinu Trikolóra vnímá v tradičním konzervativním smyslu a trvá na definici manželství jako svazku muže a ženy.

Svým potenciálním voličům rovněž slibuje omezení byrokracie, zachování koruny a jednoduchý daňový systém. "Budeme bránit svoji zemi," tvrdí Klaus mladší.

Související obsah

Ve středu o sobě dalo vědět se svým programem i hnutí Hlas, jehož předseda Pavel Telička popřel zvěsti, že se jedná pouze o projekt pro volby do Evropského parlamentu. Netají se svými ambicemi uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Při představení svých cílů hnutí poukázalo na skandály Andreje Babiše. "V této situaci je zapotřebí změny. A to může představovat právě hnutí Hlas, které nemá žádné stranické kostlivce ve skříni," řekl Telička.

Mezi klíčové oblasti, na které se chce hnutí zaměřit, Telička řadí ochranu životního prostředí a šetrné zacházení se zdroji. "Je to pro nás jednoznačná priorita. Následky změn klimatu jsou patrné i v české krajině. Musíme zásadně změnit přístup," uvedla místopředsedkyně Kateřina Novotná.

Související obsah

Telička nevylučuje ani spolupráci s jinými politickými stranami, nechce však, aby jejich jediným společným prvkem byla porážka Andreje Babiše a hnutí ANO. "Klíčové je pro nás pevné prozápadní ukotvení České republiky a výrazně proevropská politika. Z toho nemůžeme slevit," řekl Telička.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz