Dodávky vezly stovky kil špatně skladovaných krevet. Nedojely!

Dodávky vezly stovky kil špatně skladovaných krevet. Nedojely!
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Veterináři ve spolupráci s policisty před několika dny při kontrolách na dálnici D46 objevili skoro 400 kilogramů krevet a dalších potravin, které byly přepravovány v nevyhovujících podmínkách. Přepravcům hrozí obří pokuty.

"Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Jihomoravského kraje odhalili na konci srpna při společné kontrole s dálniční policií přepravu bezmála 400 kilogramů krevetího masa a masných polotovarů a také 360 vajec za nevyhovujících podmínek," uvedli veterináři na webu.

Problémové zásilky byly ve dvou různých dodávkách. "V prvním případě přepravovala dodávka 50 kilogramů mraženého krevetího masa v nevyhovující teplotě. K zásilce 360 vajec, kterou také přepravoval, nepředložil během kontroly řidič požadovaný doklad o původu, přestože samotná vejce byla na skořápkách označená. S přepravcem, který nebyl navíc pro přepravu potravin registrován u příslušné krajské veterinární správy, bude zahájeno správní řízení," doplnila SVS.

Za tyto prohřešky může hříšník dostat pokutu až deset milionů korun.

Související obsah

V podstatě stejná situace se ten samý den opakovala při kontrole jiné dodávky. Tentokrát bylo uvnitř dokonce 320 kilo krevet, které si tu "hověly" také v nevyhovující teplotě. V autě bylo také 25 kilo masných polotovarů.

"Řidič nebyl schopen prokázat jejich původ. Nebyly totiž nijak označené a nebyly k nim předložené doklady. SVS zásilku na místě znehodnotila modrou barvou a kontrolovanému subjektu nařídila likvidaci potravin," přiblížili druhý úlovek veterináři. V tomto případě hrozí pokuta dokonce až padesátimilionová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz