Policie

Honzík, Patrik i Valérka. Po zmizelých dětech policisté často pátrají roky

Honzík, Patrik i Valérka. Po zmizelých dětech policisté často pátrají roky
Zdroj: Profimedia/ Policie ČR

Míša Muzikářová, Honzík Nejedlý nebo Anička Janatková. Příběhy ztracených dětí sleduje často s napětím celé Česko. Většinou mají šťastný konec, někdy se je nepodaří objasnit, jindy končí tragicky. Připomeňte si ty nejznámější a nejzáhadnější případy, které dosud nejsou uzavřené.

V Česku se ročně ztratí tisíce dětí, drtivou většinu se ovšem podaří velmi rychle vypátrat, nebo se domů vrátí samy. Často také muži zákona pátrají po dětech, kterým se nelíbí v ústavech či dětských domovech a odejdou odtud na nepovolenou vycházku.

Bohužel je ovšem i řada případů zmizení, které končí tragicky nebo zůstávají měsíci po měsíci, rok za rokem bez řešení. Připomeňte si některé z nich.

1. Zmizení ani ne dvouletého Lucase a jeho otce

Když začali pražští policisté v květnu před dvěma lety pátrat po ani ne dvouletém Lucasovi Táncošovi a jeho otci, byla prosba o pomoc určená veřejnosti velmi naléhavá.

"Chlapec musí vzhledem ke své nemoci docházet k lékaři. To se však již od února tohoto roku neděje a nyní mu již podle lékařů měly dojít i léky, které musí brát," burcoval předloni v květnu policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Uplynuly více než dva roky a Lucas i jeho otec Rudolf v policejní databázi pohřešovaných stále jsou. Druhého jmenovaného navíc policisté podezírají z ohrožování výchovy dítěte, za což hrozí až dvouleté vězení.

2. Po početné rodině z Brna se slehla zem

Jihomoravští policisté už od loňského jara hledají velmi početnou rodinu Tulejových z Brna. Postupně vyhlásili pátrání po rodičích Jánovi a Simoně a také po jejich šesti dětech - pěti dívkách a jednom chlapci. "Pátrání stále pokračuje," řekl nyní na dotaz TN.cz jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

3. Zmizení Míši Muzikářové a Valerie Kvasničkové

Zatímco v případě rodiny Tulejových je možné, že celá rodina zkrátka odjela do zahraničí bez rozloučení, v případě Míši Muzikářové z Ústecka a Valerie Kvasničkové z Prahy jsou vyhlídky mnohem černější.

Připomeňte si kauzu Míši Muzikářové:

Je totiž možné, že obě dvě dívky jsou mrtvé - babičku Valerie Soňu nedávno soud nepravomocně poslal do vězení na osm let mimo jiné za týrání.

Související obsah

V případě záhadného zmizení Míši Muzikářové policisté podezřívali přítele její matky, ten se ovšem po výslechu oběsil a školačku, která zmizela v lednu 2017, se dosud vypátrat nepodařilo navzdory tomu, že ji nehledali jen profesionálové, ale i řada dobrovolníků.

4. Letité nevyřešené případy

Všechny dosud zmíněné případy jsou relativně čerstvé. Existuje ovšem řada kauz a pátrání, které jsou mnohem starší, často i přes deset let. A stále nemají rozhřešení.

Do této kategorie patří třeba Honzík Nejedlý, který je jakýmsi symbolem pohřešovaných dětí v Česku. Devítiletý hoch zmizel už v lednu 1998 v pražském Podolí, když si odešel hrát ke kamarádovi.

Pusťte si reportáž o zmizení Honzíka Nejedlého:

Už 14 a půl roku hledají policisté Honzíka Štefucu. Tehdy osmiletý chlapec náhle zmizel. Muži zákona měli podezření, že Honzík spadl do vody a utopil se, tělo ale nikdy nenašli.

Velmi podobný osud nejspíš potkal před sedmi lety i tehdy devítiletého Patrika Tuťa. Chlapec odešel k potoku najít klacek na opékání buřtů a už se nevrátil. Podle vyšetřovatelů zřejmě spadl do Ždírnického potoka a utopil se. Tělíčko se ale nikdy nenašlo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz