Ivana Košková

Ivanka zmizela, když jí bylo 14 let. Rodiče ji hledají už 21 roků!

Už 21 let policisté pátrají po Ivaně Koškové z Příšovic na Liberecku. Ta se ztratila, když jí bylo čtrnáct. Rodiče stále doufají, že se jednou dozví, co se tenkrát stalo. A že se jim jejich holčička vrátí domů.

Letos by oslavila 35. narozeniny, místo toho ale u její fotky rodiče zapalují svíčku. Ivana Košková se beze stopy ztratila 13. července roku 1997 nedaleko Svijan. Podle rodičů kolem páté hodiny vyrazila na svém kole Favorit k tetě do Svijanského Újezda. Tam ale nikdy nedojela.

Ve vesnici se v té době konaly Svijanské slavnosti, takže se v okolí pohybovaly tisíce lidí. Přesto dívku, která si na cestu oblékla módní modrozelenou sukni, nikdo neviděl. Naposledy ji měla potkat spolužačka, když zatočila k místnímu hřbitovu. Jela proti ní na kole do obchodu. Další svědkyně potom vypověděla, že ji míjela autem, když jela z Turnova.

Podle ní Ivana nečekaně změnila trasu. Místo toho, aby na křižovatce za Příšovicemi odbočila na Újezd, jela rovně na Loukov. Tam stopy po mladinké dívce končí.

Policie prověřovala několik vyšetřovacích verzí. Nepotvrdily se ale ani zprávy o tom, že žije v jisté komunitě na Plzeňsku, ani že poskytuje sexuální služby na Teplicku. V oblasti byl nasazen vrtulník s termovizí, potápěči prohledávali koryta řek, všechno ale bez úspěchu.

Související obsah

Rodiče nikdy neztratili naději

Rodiče přesto doposud věří, že se dozví, co se tenkrát stalo. I po více než dvaceti letech prožívají ztrátu stejně bolestně, jako by to bylo včera. "Nemůžu pochopit, jak se to může stát. Pořád jsem věřil, že je naživu, že ji třeba někdo unesl. Kriminálka ale nic nenašla, už nedává šanci ani 50 na 50," popsal v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova tatínek Miloslav Košek.

O případu se informovalo v televizi, rozhlase i novinách, nic ale nepomohlo. "Nenašli ani kolo. Bylo to den po slavnostech, kriminalisté tvrdili, že to vyšetřili, že to prohlídli," vzpomínal otec.

Fotky dcery mají dodnes po celém bytě, zapomenout nedokážou. "Bolí to strašně, furt na ni myslím. Čekáme, že se někdo ozve, já už tady za chvíli nebudu, je mi přes 70," svěřil se táta. Dříve pro ni dokonce každé Vánoce prostírali o jeden talíř navíc.

Proč by měl chtít mladičké Ivaně někdo ublížit, si rodiče nedokážou vysvětlit. "Kdyby něco dělala, ale byla to tak hodná holka. Všude ji měli rádi, ve škole, hrála házenou…" posteskl si táta.

Policie případ nikdy nevzdala, v roce 2013 ho dokonce znovu otevřela. Ani nové poznatky ale k jeho vyřešení nepomohly. Jediné, čím jsou si policisté jistí, je, že dívka neodešla z vlastní vůle.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz