Domácí

Obří teplotní rozdíly! Na západě Čech naměřili 2 stupně, na Moravě o 15 víc

Obří teplotní rozdíly! Na západě Čech naměřili 2 stupně, na Moravě o 15 víc
Zdroj: Thinkstockphotos

Páteční ráno se teploty na území ČR velmi lišily, zatímco na Moravě bylo na některých místech 17 °C, na západě Čech bylo jen kolem 7 °C, u Šindelové na Sokolovsku meteorologové naměřili dokonce jen 2 °C.

Důvodem je podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) množství oblačnosti a vítr. "Zatímco na východě území vydržela celou noc obloha zatažená a vál mírný vítr, na západě panovalo bezvětří a po většinu noci i skoro jasná obloha," popisuje ČHMÚ.

Během dne se teploty postupně vyrovnají, v pátek můžeme očekávat maxima kolem 19 °C. Na většině území by mělo být oblačno až zataženo, na severozápadě a severu až polojasno. Pršet by mělo zpočátku jen ojediněle, později na Moravě a ve Slezsku očekávají meteorologové od jihu déšť.

 

Zdroj: facebook

Rozložení teplot vzduchu ve dvou metrech - 6. 9. 2019 - 5:00.

Pršet by podle meteorologů mělo i v sobotu a to zejména na Moravě a ve Slezsku, v Čechách by se srážek mělo objevit méně. Teploty by měly vystoupat k 15 až 19 °C.

Související obsah

Podobné počasí by mělo panovat i v neděli, kdy by se déšť měl objevovat na většině našeho území. V noci na neděli by mělo být kolem 12 až 8 °C, přes den by pak mělo být opět 15 až 19 °C.


Podívejte se na ranní předpověď počasí:  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz