Domácí

MĚSÍČNÍ VÝHLED: Babího léta se nedočkáme, čeká nás deštivý podzim

MĚSÍČNÍ VÝHLED: Babího léta se nedočkáme, čeká nás deštivý podzim
Zdroj: Profimedia

Český hydrometeorologický ústav vydal předpověď na zbytek září a začátek října. Vypadá to, že babí léto si letos neužijeme - počasí bude v příštích čtyřech týdnech poměrně deštivé a teploty klesnou pod dvacet stupňů.

V následujících čtyřech týdnech bude podle meteorologů průměrné podzimní počasí, je tedy na čase vytáhnout svetry a kabáty. Potřebovat budeme i deštníky, protože nás čeká deštivé období.

Příští týden bude poměrně chladný, průměrné teploty přes den se budou pohybovat od 14 do 17 stupňů, v maximech se vyšplhají až na 19 stupňů. Tento týden bude zároveň ze všech nejdeštivější, zejména na začátku týdne nás potrápí přeháňky a déšť, které meteorologovoé očekávají na většině našeho území.

Související obsah

Následující týden bude o trošku chladnější - průměrné teploty se budou pohybovat okolo 13 až 16 stupňů, nejvyšší se mohou vyšplhat až na 19 stupňů. I tento týden bychom se měli dočkat deště, pršet ale bude méně než v předchozím týdnu.

Poslední zářijový týden by mělo počasí vypadat podobně, průměrně teploty ale klesnou na 11 až 14 stupňů. V maximech se ale mohou opět vyšplhat až na 19 stupňů. Z hlediska dlouhodobého průměru však bude tento týden teplotně mírně nadprůměrný.

První říjnový týden se opět o něco ochladí. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 17 stupňů. Z hlediska srážek bude tento týden průměrný.

Podívejte se na předpověď počasí: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz