Zahraničí

Děsivé video z chorvatské pláže: Na moři se vytvořily vodní smrště!

Děsivé video z chorvatské pláže: Na moři se vytvořily vodní smrště!
Zdroj: Profimedia

V oblíbené turistické destinaci na pobřeží Jadranu se během jediného dne objevilo hned několik vodních smrští, které vyděsily místní obyvatele. Ti se na sociálních sítích podělili o záběry nebezpečného živlu.

Počasí u moře bývá dost nevyzpytatelné - o tom se přesvědčili i obyvatelé poloostrovu Istrie, který je českými turisty nejvyhledávanější chorvatskou destinací. Na moři se v sobotních dopoledních hodinách vytvořily dvě vodní smrště, jedna z nich byla menší, druhá veliká. Později se na hladině zformovala i třetí.

Istrie však není jedinou oblastí, kde se lidé stali svědky vodních sloupů na Jaderském moři. O dalších smrštích informovali i lidé z ostrova Korčula, který leží blízko Dalmácie, nebo ostrova Lošinj ležícího kousek od Istrie.

Vodní sloupy se naštěstí držely na moři a nezpůsobily tak na pevnině žádné škody. "Do 40 minut se tam objevily tři. Ten třetí byl největší a nejsilnější. Lidé se báli, aby se nepřiblížily k městu," řekl chorvatskému deníku Dnevnik.hr svědek.

Související obsah

Podle chorvatského meteorologického portálu bude celou sobotu bouřlivé a nepříznivé počasí, lidi by tak neměl překvapit výskyt dalších vodních smrští. Bouřky a déšť budou sužovat celé Chorvatsko, nejintenzivnější by však měly být v Dalmácii.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz