Zahraničí

Japonsko zasáhl silný tajfun Faxai! Jeden mrtvý, desítky zraněných

Japonské pobřeží poblíž Tokia v pondělí zasáhl silný tajfun Faxai s větrem o rychlosti 210 km/h. Zabil jednu ženu a nejméně třicet lidí bylo zraněno. Zrušeno muselo být více než 130 letů a přes 900 tisíc lidí je bez elektřiny. Tajfun by se měl nyní pomalu posouvat směrem k Tichému oceánu.

Tokio zažilo v pondělí jeden z nejhorších tajfunů za posledních deset let. Vítr o rychlosti 210 km/h vyvracel stromy a zaplavoval ulice. Pro oblast Kanagawa, Tokio a Šizuoka byla vydaná před bouří nepovinná evaukace pro více než 390 tisíc lidí. 

Přes 130 letů bylo zrušeno a nejezdily také vlaky. Komplikovalo to především ranní dopravu. Bez elektřiny je dokonce 910 tisíc obyvatel, informovalo BBC

Video z místa živelné pohromy: 

Tajfun zabil padesátiletou ženu, která byla nalezena na ulici a později v nemocnici zemřela. Zraněno bylo více než třicet lidí. Faxai se pomalu přesunul k Tichému oceánu. I tak stále hrozí riziko povodní nebo sesuvu půdy.

Související obsah

Silné bouře netrápí jen Japonsko. V sobotu se přes Jižní Koreu přehnal tajfun Lingling, který zabil pět lidí. Zničil kolem 460 domů a zaplavil také zemědělské půdy, což komplikuje situaci s nedostatkem potravin v zemi. 

Podívejte se na záběry tajfunu Lingling, který zasáhl Jižní Koreu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz