Chlapec

Záchrana na poslední chvíli: Chlapec zmizel ze zahrady, našli ho v řece!

Záchrana na poslední chvíli: Chlapec zmizel ze zahrady, našli ho v řece!
Zdroj: Policie ČR

Autistický chlapec odjel ze zahrady v Kynšperku nad Ohří na koloběžce a zmizel. Vyděšený otec se obrátil na policii, která rozjela rozsáhlé pátrání. Chlapce nakonec našli v řece, odkud ho policisté vytáhli.

Neděle se rychle změnila v drama pro otce autistického chlapce, který z jeho zahrady v Kynšperku nad Ohří odjel na koloběžce. Když nedokázal syna najít, obrátil se na tísňovou linku a policisté okamžitě začali po chlapci pátrat.

"Do pátrací akce byl zapojen maximální počet policejních hlídek. Po necelé hodině pátrání se policistům z obvodního oddělení Loket podařilo malého chlapce nalézt poblíž cyklostezky v řece Ohři," uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Související obsah

Chlapce zachránili policisté takřka na poslední chvíli, do vody se nořil čím dál víc. "Policista Petr Balog ani na chvíli nezaváhal, pro chlapce do řeky vlezl a vytáhl ho s ostatními policisty na břeh," doplnila Valtová.

Muži zákona pak chlapci dali suché oblečení a zabalili ho do deky, než přijeli záchranáři. Podle nich byl školák podchlazený, ale v pořádku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Chlapec

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz