Geriatrická klinika

Operovali zde prezidenta Havla, teď budou prostory sloužit seniorům

V úterý po poledni se ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze slavnostně otevřou nově zrekonstruované prostory geriatrické kliniky. Budou sloužit zejména pacientům se sníženou pohyblivostí při speciální rehabilitační péči.

Pro tyto pacienty budou již brzy ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) sloužit nově zrekonstruované prostory. Ty v úterý 10. září 2019 ve 12:30 slavnostně otevřel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu s ředitelem VFN Davidem Feltlem, děkanem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) Aleksim Šedem a vedením Geriatrické kliniky VFN a 1. LF UK.


Nové prostory, které budou sloužit hlavně pro rehabilitaci, vznikly rekonstrukcí bývalých operačních sálů, kde v 90. letech minulého století operovali i prezidenta Václava Havla. Přestavba stála více než dva miliony korun a byla možná i díky významné dotaci Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Související obsahGeriatrie je obor, který se zabývá problematikou zdravotního stavu u nemocných pacientů vyššího věku (nad 65 let). Geriatrická klinika poté zajišťuje komplexní ošetřovatelskou péči, tedy od diagnostiky, přes léčení až po rehabilitace pro osoby v tomto věku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz