Sloni

Při přehlídce v dovolenkovém ráji se splašili sloni, dupali po lidech! VIDEO

Nejméně 18 lidí se zranilo na buddhistické slavnosti na Srí Lance. Dva sloni, kteří byli součástí přehlídky, se rozběhli do davu a podupali návštěvníky festivalu. Neštěstí zachytila televizní kamera.

Průvod, jehož součástí byli i sloni ozdobení barevnými látkami a světýlky, vyrazil v sobotu od buddhistického chrámu nedaleko Kotte, hlavního města Srí Lanky. Tentokrát se ale slavnost neobešla bez problémů, píše portál metro.co.uk.

Jeden ze slonů se splašil a zamířil přímo do davu přihlížejících lidí. Oháněl se chobotem a průvodce ho nedokázal uklidnit. Toho nakonec ze svých zad setřásl. Muž po pádu na zem jen tak tak unikl smrti pod nohama obřího zvířete. Poté se splašil i druhý slon.

Související obsah

Než se podařilo slony uklidnit, zranili dohromady 18 lidí, kteří museli do nemocnice. Jsou mezi nimi i ženy a nejméně dvě děti. 16 dalších návštěvníků lékaři po základním ošetření propustili ze dvou nemocnic, kam byli převezeni, domů.

Děsivý incident zachytil kameraman televize, který byl zrovna na místě.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sloni

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz