KLDR

KLDR znovu provokuje! Slíbila obnovu jednání s USA, pak odpálila střely

KLDR znovu provokuje! Slíbila obnovu jednání s USA, pak odpálila střely
Zdroj: APTN

Severní Korea v úterý odpálila dvě neidentifikované střely. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na jihokorejskou armádu. Projektily uletěly zhruba 330 kilometrů, než dopadly do moře.

Jen několik hodin poté, co severokorejské ministerstvo zahraničí uvedlo, že je KLDR připravena obnovit rozhovory s USA o denuklearizaci Korejského poloostrova, zaznamenala jihokorejská armáda vypálení střel z města Kečong na jihu KLDR. Informovala o tom agentura AP.

Podle Jižní Koreje byly "neidentifikované projektily" odpáleny v 6:53 a 7:12 místního času. Uletěly asi 330 kilometrů, než dopadly do moře. Štáb jihokorejské armády uvedl, že v současnosti analyzuje typ vypálených raket. Zatím není jasné ani to, jakou letěly rychlostí a jak vysoko se dostaly.

Od začátku července jde už o desátý raketový test KLDR. Naposledy Severní Korea odpálila rakety 24. srpna, kdy oznámila, že otestovala nové odpalovací zařízení. Jižní Korea svého souseda opakovaně vyzývá, aby ukončil raketové testy a nezvyšoval napětí na poloostrově.

Související obsah

Jednání KLDR a USA ztroskotala poté, co se americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un na svém druhém setkání nedohodli. V červnu se pak setkali na hranici mezi Korejemi, kde se dohodli, že rozhovory obnoví. Konkrétní plán nebo termín ale zatím nemají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz