Domácí

Muž se vydával za kartářku Editu, za 20 měsíců si přišel na dva miliony

Muž z Ostravy se na internetu měl vydávat za jasnovidku a kartářku Editu. Ani na to neměl živnostenské oprávnění. Během dvaceti měsíců mu 112 lidi poslalo na účet téměř dva miliony korun. V úterý stanul před soudem.

David Kotlár z Ostravy vystupoval jako jasnovidka Edita. Za vědmu nebo kartářku se vydával na internetu a nabízel tam své služby. "Spočívalo to v nabídce ezoterických služeb, výkladu karet, numerologie, čistění duše, věštění," sdělila státní zástupkyně Darina Čavojská.

Cílit měl hlavně na důvěřivce, kteří potřebovali pomoc. Na jeho účet podle spisu putovaly částky od pár stovek až po statisíce. Celkově si přišel na více než 1 700 000 korun.

Věštit neuměl, neměl ani žádné živnostenské oprávnění. Po celou dobu navíc se svou rodinou pobíral sociální dávky. Stát připravil o dalších skoro 300 tisíc.

"Bylo to více skutků, ty skutky byly přečin podvodu, přečin neoprávněného podnikání a byla to legalizace výnosů z trestné činnosti," doplnila Čavojská.

Související obsah

Soud mu nakonec uložil tři roky vězení s odkladem na zkušební dobu čtyř let a pokutu ve výši 150 tisíc korun. Úřadu práce musí vrátit vyplacené dávky.

Jestli by je nezaplatil, odsedět by si mohl dva roky. Ovšem peníze lidem nevrátí, podle něj si je zaslouží a karty vykládat umí.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz