Počasí

Španělsko dál trápí bouře. Dva lidé zemřeli v autě, které strhla voda

Přívalové deště ve španělské provincii Valencie si vyžádaly dva životy. Podle španělských meteorologů čekají prostor Středozemního moře zřejmě nejhorší bouře za posledních 13 let.

Kvůli extrémnímu počasí ve Španělsku zemřeli dva sourozenci, 61letý muž a 51letá žena. Jejich auto strhla poblíž Caudete ve valencijské provincii povodeň. Informaci přinesl portál El País.


Valencijská řeka Clariano se vylila ze svých břehů a pro 40 lidí vyráželi záchranáři, dalších 150 se muselo evakuovat. Povodeň také zničila most v Aielo de Malferit ze 16. století. "Most je úplně pryč," okomentoval starosta města Juanra Espí.

Záběry na okolí města Orihuela ve Valencii:


S bouřemi a povodněmi se Španělé potýkají i v jižněji položené provincii Alicante a na turisticky oblíbené Mallorce. Tam napadly desítky milimetrů nových srážek. Podobně je tomu v provinciích Murcia and Castilla-La Mancha. V Alicante se dokonce objevilo tornádo, více si přečtěte zde.

Související obsah


"Intenzita, vytrvalost a větry o rychlosti až 100 kilometrů za hodinu řadí tyto bouře mezi nejhorší za posledních 13 let," uvedl mluvčí španělského meteorologického ústavu Rubén del Campo.
 

Extrémní počasí ztížilo využívaní běžných zařízení:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz