Domácí

Sršni v Praze zaútočili na 25 lidí! Sedm z nich skončilo v nemocnici

Sršni v Praze zaútočili na 25 lidí! Sedm z nich skončilo v nemocnici
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Pražská záchranná služba v sobotu zasahovala u útoku sršňů na skupinu lidí. Sedm z nich skončilo v nemocnici. Útoků hmyzu na lidi letos přibylo.

"V Lysolajích pobodal roj sršňů 25 lidí. Na místě zasahovali tři sanitky, auto s doktorem a inspektor," popsala pražská záchranná služba na Twitteru. Sedm pacientů bylo po zajištění transportováno do Ústřední vojenské nemocnice v Praze," dodali záchranáři.

"U tří se projevila silná alergická reakce," zakončili záchranáři. Ostatní s méně závažnými reakcemi odešli sami. Případů pobodání letos dramaticky přibylo. Záchranné služby po celé zemi měly během léta mnoho výjezdů kvůli alergickým reakcím po bodnutí vosami, včelami nebo sršni.

Související obsah

Například v Libereckém kraji jen za první prázdninový měsíc evidovali  na 90 takových případů. "Hodinu a půl si nic nepamatuju. Mám tam jenom takový záblesky," popsal alergickou reakci Radek Polák ze Stráže pod Ralskem. Na vosí bodnutí málem zemřel. Přitom žihadla běžně dostával. Anafylaktický šok se u něj rozvinul poprvé. Více najdete ZDE

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz