Terorista

Nový britský hrdina! Voják SAS zlikvidoval 5 teroristů za 7 sekund

Nový britský hrdina! Voják SAS zlikvidoval 5 teroristů za 7 sekund
Zdroj: Profimedia

Británie oslavuje nejmenovaného příslušníka speciálních sil SAS. Dvanáctičlenné komando operující v Iráku zasahovalo proti dílně, kde teroristé z Islámského státu vyráběli sebevražedné vesty. Jeden voják vyzbrojený brokovnicí během sedmi sekund zastřelil pět po zuby ozbrojených teroristů!

Komando provedlo razii proti teroristům, když mělo informace, že se chystají sebevražedné útoky a dojít k nim má brzy. Informaci přinesla britská rozvědka MI6 ve spolupráci s iráckými zpravodajci.

Elitní britští vojáci sledovali místo, kde teroristé operovali, několik dní. Proti islamistům vyrazila dvanáctičlenná skupina. Jeden z důstojníků SAS, speciální vojenské jednotky využívané k protiteroristickým operacím, se při útoku zvlášť vyznamenal.

Když vojáci vtrhli do domu, našli tam řadu teroristů, kteří právě dokončili ranní modlitby a nakládali do vozidel zbraně. Jeden z členů komanda začal pálit z brokovnice používané normálně k odstřelování pantů u dveří a zasáhl tři teroristy, další dva se objevili ve dveřích, než ale stihli zareagovat, zasáhl je také.

Související obsah

"Z budov vyběhlo několik dalších teroristů, okamžitě se vzdali, ale začali panikařit, když viděli, že dvě těla nemají hlavy. Báli se, že budou okamžitě popraveni," citoval list Daily Mail zdroj blízký speciálním jednotkám.

Dva teroristé měli mít na sobě oblečené sebevražedné vesty. Ministerstvo obrany odmítlo informace o operaci potvrdit, protože se zásadně k zásahům speciálních sil nevyjadřuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz