Praha

Dívku (12) nasálo filtrační zařízení v bazénu! Vyšetřování trvalo 2 roky

Kriminalisté ukončili po dvou letech vyšetřování smrti dvanáctileté cizinky v bazénu rehabilitační kliniky v Praze Libni. Navrhli obžalovat stavbyvedoucího bazénu. Na dotaz TN.cz to potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

Tragická událost se stala přesně před dvěma lety. Když se dvanáctiletá dvojčata koupala v bazénu rehabilitačního centra, vtáhl jednu z nich filtrační systém. Držel ji u dna v třímetrové hloubce.

"Děvčata byla v bazénu. Po hodině druhé dvojče začalo hrozně křičet, šla jsem se podívat, co se děje. Dcera mi řekla, že její sestra je na dně bazénu a nemůže vyplavat, takže i já jsem začala křičet jako šílená - nebyly jsme schopny ji dostat z vody ven," popsala tragédii matka.

Podtlak, který se vytvořil, byl příliš silný a vyprostit se ji podařilo až hasičům. "Čtyři hasiči ji vyprostili ze systému odsávání bazénů," řekl mluvčí hasičů Martin Kavka. "Dceru resuscitovali, ale byla v kómatu. Lékaři později potvrdili mozkovou smrt. Po dvou hodinách ji odpojili od přístrojů," popsala děsivé okamžiky matka.

Související obsahPo dvou letech je šetření neštěstí u konce. "Kriminalisté podali návrh na podání obžaloby z trestného činu usmrcení z nedbalosti šestačtyřicetiletého muže, který jako stavbyvedoucí realizoval stavbu a rekonstrukci bazénu, kdy nedodržel předepsané normy, což následně vedlo k utonutí dívky," řekl TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Za usmrcení z nedbalosti hrozí muži v případě odsouzení až šestiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz