Drogy

Otec se synem pěstovali konopí, prý chtěli pomoci matce. Dostali podmínku

Otec se synem pěstovali konopí, prý chtěli pomoci matce. Dostali podmínku
Zdroj: Profimedia

Okresní soud v Pardubicích projednával případ Miroslava Koláčného a jeho syna Jana. Na zahradě rodinného domu totiž údajně vypěstovali čtyři rostliny marihuany. Ty následně měli použít k výrobě mastičky pro Miroslavovu manželku a Janovu maminku, která prý trpí vážnou nemocí. Podle obžaloby ale chtěli konopí prodávat. Od soudu nakonec dostali podmínku.

Miroslav Koláčný se svým synem ve čtvrtek odpoledne stanuli před pardubickým okresním soudem. Miroslav chtěl podle svých slov pomoci své ženě, která má kvůli vážné nemoci obrovské bolesti.

"Syn přinesl domů pár semínek konopí a zasadil je. Má manželka, která trpí nevyléčitelnou fibromyalgií, si našla, že by jí to mohlo pomoci. Proto jsem z několika listů udělal 200gramovou skleničku konopné masti," popsal TN.cz pan Miroslav s tím, že údajně na zahradě vypěstovali čtyři rostliny. 

Těch si ale zřejmě někdo všiml a informoval policisty. "Přijelo policejní komando, rostliny i konopnou mast zabavilo a já se synem jsme skončili u výslechu," tvrdí pan Miroslav. 

Oba muži byli následně obviněni z výroby omamné látky značného rozsahu. Podle obžaloby měli oba v úmyslu konopí sklidit a zpracovat pro vlastní potřebu. "Ke sklizení rostlin nedošlo z důvodu zásahu policejních orgánů," řekla Deníku státní zástupkyně Jana Taranzová. Miroslavovi se synem hrozilo až 10 let vězení.

Související obsah

Nakonec vyvázli z podmínkou. "Já jsem dostal 18 měsíců vězení s odkladem na 15 měsíců a syn 13 měsíců s odkladem na 12 měsíců," prozradil TN.cz pan Miroslav.

Pěstování marihuany pro léčebné účely je v Česku dlouhodobě velkým tématem. Před několika lety otřásl veřejností případ seniorky Márie Brodské. Z konopí si vyráběla mastičky, kterými si léčila záněty nohou a mírnila bolesti způsobené rakovinou žaludku.

Pochopení pro pěstování však neměly úřady a soudy, které Brodskou dlouhé roky dokola popotahovaly. Oběšenou ji nakonec našel její syn. Podle všech indicií se jednalo o sebevraždu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz