Francie

Pilot se musel katapultovat, zachytil se v drátech vysokého napětí!

Pilot se musel katapultovat, zachytil se v drátech vysokého napětí!
Zdroj: Profimedia

Nepříjemným zážitkem skončil let dvou belgických bojových pilotů Francií. Ve čtvrtek se zřejmě kvůli poruše museli z letadla katapultovat. Pro jednoho z pilotů ale drama katapultáží neskončilo. S padákem se zasekl v drátech vysokého napětí, kde visel několik hodin!

Pravděpodobně nečekané problémy s motorem přinutily dvojici belgických pilotů ve čtvrtek dopoledne nouzově opustit své letadlo. To se následovně zřítilo na bretaňskou usedlost, přičemž poškodilo dům a zapálilo pole. Informaci přinesla agentura AP.


"Bohužel jsme přišli o dvoumístný stíhací letoun F-16. Letadlo spadá pod jednotku ze základny ve Florennes. Stroj pochází z roku 1983, posádka nad Francií trénovala navigaci," uvedl důstojník belgických vzdušných sil Frederik Vansina.

 

Související obsah


Jeden z pilotů se v poklidu snesl na zem, druhý však takové štěstí neměl. Padák se mu zachytil v drátech vysokého napětí. Trvalo několik hodin, než se hasičům podařilo vypnout proud a mohli muže vyprostit. Oba piloti jsou podle Vansiny v pořádku.


Hasiči se ale museli ještě potýkat z evakuací obyvatel v okolí a s hořícím polem. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Přesné příčiny havárie vyšetřují francouzské i belgické úřady. Ztráta letadla F-16 vyjde asi na 400 milionů korun.

 


Jedná se už o druhý problém belgického armádního letectva za poslední rok. Loni v říjnu technik na letišti ve Florennes při údržbě stíhačky omylem spustil rotační dvacetimilimetrový kanón, přičemž jednu F-16 zničil a další poškodil. Více si přečtěte zde.


Podívejte se na reportáž TV Nova o nehodě ve Florennes:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz