ČSSD

Vedení ČSSD chtělo vyloučit poslance Foldynu! Hlasování ale těsně ustál

Předsednictvo sociálních demokratů se na svém pátečním zasedání zabývalo vyloučením poslance Jaroslava Foldyny (ČSSD), to se ale nakonec nestalo. Důvodem měly být jeho kritické výroky na adresu stranických kolegů. Vedení strany na jednání také zrušilo několik svých organizací v Ostravě.

Hlasování o svém konci v ČSSD nakonec Foldyna ustál, předsednictvo totiž nemělo dostatek hlasů. K vyloučení poslance potřebovalo nadpoloviční počet členů. Návrh podpořilo 29 členů z 61členného předsednictva. Výsledek tak byl velmi těsný.

Foldyna nedávno řekl, že by podporoval vládu Andreje Babiše (ANO) i přesto, že by z ní sociální demokraté odešli. "Předsedovi Janu Hamáčkovi se nelíbí, když ho veřejně kritizuji. Jemu se nelíbí moje názory na některé věci v oblasti zahraniční politiky a sociální politiky,“ řekl novinářům po jednání Foldyna.

Vyloučení unikl i šéf ústecké krajské organizace ČSSD Miroslav Andrt. Jeho stranická buňka před měsícem vyzvala předsedu Hamáčka k rezignaci.

Související obsah

Předsednictvo strany navíc na svém zasedání odebralo licenci 17 z 26 místních organizací ČSSD v Ostravě. Důvodem jsou jejich údajné špatné výsledky. Pro odebrání licence byl mimo jiné i předseda moravskoslezských sociálních demokratů Tomáš Hanzel či ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Proti rozhodnutí předsednictva už se ohradila předsedkyně ostravských sociálních demokratů Jana Vajdíková. Většina z 293 členů organizací, které přišly o licenci, podle ní ze strany odejdou. Do ČSSD se naopak vrací bývalý primátor moravskoslezské metropole Petr Kajnar. Ten se před šesti lety se stranou rozhádal a byl vyloučen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz