Nehoda

Děsivé video po nehodě u Špindlu: Ukázat jako varování, nebo ne?

Děsivé video po nehodě u Špindlu: Ukázat jako varování, nebo ne?
Zdroj: Hasiči města Špindlerův Mlýn

Sobotní nehoda u Špindlerova Mlýna vyvolala mezi lidmi hodně emocí. Video, které natočila jedna z prvních svědkyň, zachycuje okamžiky těsně po nehodě. Kromě televize Nova, která ho ukázala jako varování, ho zveřejnili také hasiči a sdílely ho stovky lidí.

Ukázat, nebo neukázat? To je otázka, která dělí komentující na sociálních sítích v diskusi pod záběry z tragické nehody, při které zemřel člověk. Podle svědectví se na silnici mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem proháněly luxusní sporťáky v plném provozu, jednou ale manévr asi nevyšel tak, jak si řidič představoval, a Ford Mustang smetl auto v protisměru.

Na video z místa nehody pár vteřin po nárazu se můžete podívat zde.

V kabině Rapidu zemřel řidič, jeho žena skončila v nemocnici. S 30letým řidičem Mustangu jelo v autě ještě 12leté dítě, oba vyvázli se zraněním.

A právě záběry této nehody natočila svědkyně, která je v jiném stavu, což jí nedovolovalo se zapojit do pomoci zraněným. Na místě byla krátce po srážce, z auta se ještě kouřilo, lidé zjišťovali stav zraněných po děsivém nárazu. Video vzbuzuje velké emoce, ale může dobře posloužit jako varovný prostředek pro ostatní řidiče, kteří by snad měli chuť si také vyzkoušet nějaký závod v plném provozu…

A stejně edukativně pak video používají i hasiči města Špindlerův Mlýn, kteří na místě tragické nehody museli zasahovat a všechno tak také měli z první ruky. Ti u videa zveřejnili návod, jak mají lidé postupovat, pokud se v tak exponované situaci, jakou taková nehoda bezesporu je, ocitnete.

Související obsah

Stejnou diskusi vyvolalo před lety video dvou dívek ze severních Čech, které vysílaly při jízdě v autě živě na sociální síť. Řízení ale mladá řidička nezvládla a při následné nehodě jedna z dívek zemřela. Celou tragickou událost i s příchodem prvních lidí ke zdemolovanému autu zachytilo živé vysílání. I tehdy se vedla diskuse ohledně zveřejnění videa, které nakonec některé instituce opravdu použily jako odstrašující příklad. Více o tomto případu najdete zde.

Podívejte se na reportáž TV Nova o něhodě:

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz