Sdílená pracovní místa

ČSSD chce zavést sdílená pracovní místa. Pomůže to rodinám, věří strana

ČSSD chce zavést sdílená pracovní místa. Pomůže to rodinám, věří strana
Zdroj: Profimedia

Sociální demokraté přichází prostřednictvím své ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové s návrhem na sdílená pracovní místa. Slibují si od nich, že pomohou zejména mladým rodinám a zvýší se díky tomu porodnost.

"Zaměstnanci hravě skloubí práci s rodinou – pracovní dobu si budou moct rozvrhnout sami a dostanou tak příležitost vybudovat si kariéru bez zbytečného stresu,“ píše se mimo jiné ve zprávě ČSSD o návrhu na zavedení sdílených pracovních míst. Sociální demokraté si myslí, že na rodiče je ze strany zaměstnavatelů příliš velký tlak, mnoho požadavků, ale stát toho na oplátku nabízí málo. A to chce ČSSD změnit. "Zaměstnavatelé chtějí po rodičích pořád víc. Být přizpůsobivější, zůstat v práci víc než osm hodin. Když ale něco potřebují rodiče, hned je tu problém,“ upozorňují sociální demokraté.

"Při takovém náporu není v lidských silách zvládat rodinu i práci. Děti zkrátka nemůžete nechat v družině do večera a chůva je pro rodiny, které nemají na rozhazování, naprosté sci-fi. Řešení je přitom na stole! Naše ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová přišla s nápadem na zavedení sdílených pracovních míst. Díky němu vydělají zaměstnanci i zaměstnavatelé,“ píše ČSSD ve své zprávě.

Sdílení pracovních míst je podle sociálních demokratů v Evropě samozřejmostí. Zavedení v Česku by podle nich mělo přispět k podpoře porodnosti. "Počet narozených dětí byl v minulém roce nejnižší za 4️ roky. Více lidí zemřelo, než se narodilo. Pokud chceme páry motivovat k tomu, aby měly děti, musíme jim připravit ty nejvhodnější podmínky, jaké dokážeme,“ vyzývá ČSSD.

Detaily, jak by přesně mělo sdílení pracovních míst fungovat, sociální demokraté ve své zprávě na Facebooku neuvedli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz