Domácí

Zemana převezli na vyšetření do nemocnice. Je zdráv, tvrdí lékař

Zemana převezli na vyšetření do nemocnice. Je zdráv, tvrdí lékař
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman v úterý navštívil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze, kde ho podrobili důkladné lékařské prohlídce. Podle ředitele nemocnice Miroslava Zavorala se prezident těší dobrému zdraví, což je podle něj dobrá zpráva pro všechny obyvatele Česka.

Miloš Zeman v úterý zavítal do Ústřední vojenské nemocnice na lékařskou prohlídku. "Měl jsem tu čest na žádost pana prezidenta dneska provést jeho důkladnou zdravotní prohlídku. S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy," uvedl ředitel nemocnice a přednosta interní klinity Miroslav Zavoral.

"Byl velmi důkladně vyšetřen a až na mírné známky dehydratace a únavy jsme nenašli žádný zdravotní problém," dodal Zavoral. "Myslím, že je to dobrá zpráva pro všechny, když je prezident republiky zdráv, a hlavně pro něho, protože za několik dní slaví 75. narozeniny. A pro každého je asi nejlepší jako dárek dostat potvrzení, že je zdráv," vyjádřil se ředitel nemocnice.

Související obsah

Redakce TN.cz oslovila i mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, ten však Zemanův zdravotní stav odmítl jakkoliv komentovat a odkázal na vyjádření ředitele nemocnice. 75. narozeniny Zeman oslaví 28. září.

Prezident trpí cukrovkou a s ní spojeným onemocněním nervů nohou, kvůli kterému nemá cit v nohou od kotníků dolů. Lékaři těsně před prezidentskými volbami v roce 2018 prohlásili, že se kromě neuropatie nohou těší dobrému zdraví, a to jak fyzickému, tak i psychickému.

Spekulace o Zemanově zdraví před prezidentskými volbami v roce 2018 si připomeňte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz