Domácí

Poslanci daně na cigarety a alkohol nevyřešili, na další témata nedošlo

Poslanci se ve středu sešli, aby se zabývali zejména daňovým balíčkem, který by měl zvýšit spotřební daň u lihu a tabákových výrobků. Ten ale nakonec nestihli projednat a hlasování se kvůli pozměňovacím návrhům nedostali. Následně začali řešit zvýšení rodinného příspěvku.

Poslanci začali hned ráno jednat o valorizaci příspěvku na pěči. Následně Poslanecká sněmovna začala řešit daňový balíček, který má zejména navýšit spotřební daně u lihu a tabákových výrobků. Týká se také hazardních her.

Vláda v případě daňového balíčku argumentuje bojem se závislostmi. To ale opozice odmítá s tím, že jde hlavně o peníze pro státní rozpočet. "Je to prostá snaha o zvýšení daňové zátěže občanů a zvýšení příjmu do státního rozpočtu," uvedl Miroslav Kalousek (KDU-ČSL).

  

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová krátce před třetí hodinou přednesla vládní návrh na navýšení rodičovského příspěvku. Poslanci se pak vrátili k projednávání daňového balíčku, k hlasování se ale kvůli pozměňovacím návrhům nedostali.

   

Sněmovna se sešla už v úterý, kdy přišla špatná zpráva pro vodáky a cyklisty, kteří si sem tam chtějí dát cestou pivo. Poslanci totiž toleranci zamítli. Následně také řešili novelu zákona, která krátí platy v případě kumulace funkcí politiků. Mzda placených zastupitelů obcí a krajů, kteří jsou zároveň poslanci, senátory a ministry, by se měla nově snížit na dvě pětiny.

Související obsah

Poslanci večer odmítli návrh Senátu, aby se zrušila daň z nabytí nemovitosti. Sněmovna odsouhlasila pouze osvobození od daně při prvním prodeji bytů v rodinných domech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz