Hřbitov

Na hřbitově řádil vandal, poničil rozptylovou loučku. Hledá ho policie!

Na hřbitově řádil vandal, poničil rozptylovou loučku. Hledá ho policie!
Zdroj: Policie ČR

Východočeští policisté hledají vandala, který ve středu odpoledne poničil rozptylovou loučku na místním hřbitově. Zanechal za sebou škodu asi 60 tisíc a hrozí mu až tříleté vězení.

"Neznámý pachatel poškodil čtyři pískovcové květináče a ulomil kříž ze sochy na rozptylové loučce, podle všeho mezi středeční 13. až 17. hodinou," upřesnila policejní mluvčí Lucie Konečná.

Škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun, policisté okamžitě po oznámení nepochopitelného ničení zajistili důkazy. "Zároveň žádají případné svědky události, aby své poznatky sdělili osobně na služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158," prosí Konečná.

Související obsah

Kriminalisté řádění vandala kvalifikovali jako poškození cizí věci a výtržnictví, v případě odsouzení tak dotyčný ničitel může strávit za mřížemi až tři roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Píše se na Deník.cz