Domácí

POZOR! Internetem se šíří podvodné zprávy o výhrách od Albertu

POZOR! Internetem se šíří podvodné zprávy o výhrách od Albertu
Zdroj: Profimedia / facebook

Obchodní řetězec Albert varuje své zákazníky před podvodnými zprávami, které se šíří prostřednictvím e-mailů a SMS. Podvodníci lidem oznamují, že jsou šťastnými výherci iPhonu, které údajně Albert rozdává. Ten žádnou takovou akci ale nepořádá a vyzývá lidi, aby na zprávu neklikali.

Podvodníci přišli na další způsob, jak ve virtuálním světě zneužít nevědomosti a důvěry nicnetušících lidí. Těm prostřednictvím e-mailu nebo SMS zprávy přijde informace, že jsou jedněmi z deseti šťastlivců, kteří vyhráli mobilní telefon od Applu.

Iphony má podle podvodných zpráv rozdávat obchodní řetězec Albert, ten ale popírá, že by s tím měl něco společného. "Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o klamavé a podvodné zprávy a společnost Albert ČR s touto aktivitou nemá nic společného," vysvětlil obchodní řetězec na facebooku.

Související obsah

"Pokud jste takovou zprávu obdrželi, v žádném případě na ni neklikejte a okamžitě ji vymažte," varuje společnost Albert. Klikat na falešné zprávy slibující výhru může být nebezpečné. Většinou se za nimi totiž schovává hrozba v podobě počítačového viru, který může napadnout celé zařízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz