Domácí

POZOR! Internetem se šíří podvodné zprávy o výhrách od Albertu

POZOR! Internetem se šíří podvodné zprávy o výhrách od Albertu
Zdroj: Profimedia / facebook

Obchodní řetězec Albert varuje své zákazníky před podvodnými zprávami, které se šíří prostřednictvím e-mailů a SMS. Podvodníci lidem oznamují, že jsou šťastnými výherci iPhonu, které údajně Albert rozdává. Ten žádnou takovou akci ale nepořádá a vyzývá lidi, aby na zprávu neklikali.

Podvodníci přišli na další způsob, jak ve virtuálním světě zneužít nevědomosti a důvěry nicnetušících lidí. Těm prostřednictvím e-mailu nebo SMS zprávy přijde informace, že jsou jedněmi z deseti šťastlivců, kteří vyhráli mobilní telefon od Applu.

Iphony má podle podvodných zpráv rozdávat obchodní řetězec Albert, ten ale popírá, že by s tím měl něco společného. "Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o klamavé a podvodné zprávy a společnost Albert ČR s touto aktivitou nemá nic společného," vysvětlil obchodní řetězec na facebooku.

Související obsah

"Pokud jste takovou zprávu obdrželi, v žádném případě na ni neklikejte a okamžitě ji vymažte," varuje společnost Albert. Klikat na falešné zprávy slibující výhru může být nebezpečné. Většinou se za nimi totiž schovává hrozba v podobě počítačového viru, který může napadnout celé zařízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz