Domácí

Lidem chodí další podvodné e-maily. Neklikejte na ně, doporučuje policie

Lidem chodí další podvodné e-maily. Neklikejte na ně, doporučuje policie
Zdroj: Profimedia

Mezi lidmi se šíří další podvodný e-mail, který tentokrát vyzývá uživatele, aby si ověřili svůj účet, jinak nebudou moci komunikovat se společností Microsoft. Na zprávu neklikejte a přesuňte ji mezi spam, doporučuje policie.

Podvodníci opět útočí na důvěřivé uživatele, tentokrát se vydávají za tým společnosti Microsoft. Na podvodný e-mail, který se šíří mezi Čechy, upozornila policie ve čtvrtek odpoledne.

"Mnoho vašich příchozích zpráv bylo pozastaveno, protože ověřovací tým společnosti Microsoft neověřuje váš účet v e-mailové schránce. Abychom mohli přijímat vaše zprávy, ověřte se nyní, omlouváme se za případné nepříjemnosti a vážíme si vašeho porozumění," stojí přímo v podvodném emailu.

Ten je na konci podepsán slovy Tým Microsoft Verification. Copyright © 2019 Webmail .Inc. Všechna práva vyhrazena.

Související obsah

Policie má k e-mailu jednoduché doporučení: "Taky Vám to přišlo? Neklikat a označit jako spam!"


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz