Meteor

Nad severem Čech proletěl meteor! Úkaz natočil otec s dcerou. VIDEO

Jasný meteor se podařilo zachytit v pátek večer panu Tomášovi a jeho dcerce při cestě autem. Paprsek zasvítil na noční obloze u města Lovosice v severních Čechách. Viditelný byl jen několik málo vteřin.

Panu Tomášovi a jeho dceři Adélce se povedlo nebeský úkaz zachytit při páteční cestě z Prahy do Litoměřic. Když projížděli městem Lovosice v Ústeckém kraji, páteční oblohu na několik vteřin rozzářil jasný meteor.

"Byla to úžasná podívaná, sám jsem tak velký nikdy neviděl," prozradil TN.cz pan Tomáš. Podle České astronomické společnosti se jedná o takzvaný bolid, tedy velmi jasný meteor.

"Jde o světelný úkaz, který vzniká při průchodu kosmického tělesa zemskou atmosférou," vysvětluje Martin Mašek z České astronomické společnosti. Zároveň upozorňuje, aby si lidé objekt nepletli s meteoritem. 

Související obsah

Ten je na rozdíl od bolidu kámen, který dopadne na zemský povrch. "Nejdříve musí těleso přežít průlet atmosférou, většina takových drobnějších těles shoří a na zemský povrch žádný meteorit nedopadne," doplnil Mašek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz