Domácí

Byl to "zlatý hlas" z Prahy, vzpomínají v zahraničí na Karla Gotta

O smrti Karla Gotta nepíší jen česká média. Jeho odchod zasáhl také zahraničí, a to například Německo, Slovensko nebo Polsko. Všem budou chybět jeho písničky i "zlatý hlas". Byl přezdívaný také Sinatrou východu a podle zahraničních médií jeho titulní píseň ke Včelce Máje bude nesmrtelná.

Zpráva o úmrtí několikanásobného zlatého slavíka Karla Gotta zasáhla kromě Česka také Rakousko, Německo, Švýcarsko a Slovensko. Zahraniční média vzpomínají na legendu české hudební scény a podle nich je jeho odchod velikou ztrátou.

"Nejvýznamnější a nejpopulárnější zpěvák v dějinách československé hudby, milovaný manžel Ivanky a otec čtyř dětí Karel Gott nás navždy opustil," napsal například portál tvnoviny.sk. "Byl to "zlatý hlas" z Prahy," vzpomíná německý deník Spiegel. "Jeho Včelka Mája je nezapomenutelná," píše Bild.

Švýcarský portál Tagesanzeiger označil Gotta za Boha a také Sinatru východu. Vyzdvihl i jeho hity, a to Lady Carnival nebo Babička (druhou zmíněnou píseň nazpíval Gott v němčině). Rakouský deník Kleinezeitung označil Gotta za velkou hvězdu  a nezapomněl i na jeho Zlaté slavíky.

Související obsah

Na zpěváka vzpomínají také polská média. "Gott byl v České republice a dříve v Československu považovaný za nejoblíbenějšího zástupce místní hudby…Zpíval v češtině, angličtině i němčině," napsal portál tvn24.pl.

Ve středu odpoledne o Gottovi napsal i britský deník BBC. "Český zpěvák, který prodal miliony desek a byl známý jako Sinatra východu, zemřel ve věku 80 let," uvedl deník. Dále o jeho úmrtí informoval polský portál Dziennik nebo Radiozet, ale i francouzské deníky France24 a Le Figaro, americký The Washington Post nebo ruský portál iz.ru.


TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz