Zahraničí

Pád letounu v USA nepřežilo sedm lidí! Pilot nestihl nouzově přistát

Pád letounu v USA nepřežilo sedm lidí! Pilot nestihl nouzově přistát
Zdroj: Profimedia

Vážná nehoda se stala ve středu v americkém Connecticutu. Na mezinárodním letišti ve městě Bradley se snažil nouzově přistát pilot bombardéru B-17 z druhé světové války. Letoun se ale zřítil a sedm lidí zemřelo. Bombardér se měl ve čtvrtek představit na leteckém dni.

Ve středu vzlétl z letiště v Bradley v americkém Connecticutu bombardér Létající pevnost, který pocházel z druhé světové války. Krátce po vzletu se chtěl pilot vrátit zpět na letiště. Důvodem měl být problém s motorem. Při přistání letoun havaroval a objevil se jen oblak kouře.

Podle komisaře Odboru záchranných služeb a ochrany veřejnosti v bombardéru cestovalo třináct lidí. Neštěstí nepřežilo sedm z nich včetně dvou hasičů. Co bylo přesnou příčinou nehody, zatím není jasné.

Bombardér patřil nadaci Collings, která ho měla představit ve čtvrtek na leteckém dni "Wings of Freedom Tour". Návštěvníci akce si mohou koupit různé zážitky a proletět se i v letounech. "Naše myšlenky a modlitby jsou s těmi, kteří byli v bombardéru," vzkázala nadace CNN.

Související obsah

Dodala také, že se podílí na vyšetřování nehody. "Letecký tým nadace Collings plně spolupracuje s úředníky, aby určili příčinu havárie Létající pevnosti, a další vyjádření poskytneme, až budeme znát podrobnosti," doplnila nadace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz