Primátor

Pavel Bém jako nejlepší primátor Prahy! Hřib v hodnocení propadl

Pavel Bém jako nejlepší primátor Prahy! Hřib v hodnocení propadl
Zdroj: Mediafax

Nejlepším pražským primátorem byl podle průzkumu společnosti Sanep Pavel Bém. Naopak nejhůře respondenti hodnotili Milana Kondra, na chvostu je i současný primátor Zdeněk Hřib.

Sanep zjišťoval názor obyvatel na deset primátorů, kteří stáli v čele pražského magistrátu od roku 1990. Tím nejlepším byl podle respondentů primátor z let 2002 až 2010 Pavel Bém (ODS), který získal 19,7 procent hlasů. Překonala ho jen odpověď "nevím", kterou zvolilo 27,9 procenta lidí.

Druhý Bohuslav Svoboda (ODS) za Bémem skončil s odstupem 5,2 procentních bodů. Na pomyslné třetí místo se s 10,3 procenty dostala Adriana Krnáčová (ANO), která byla ve funkci do roku 2018. Čvrtý pak skončil Jan Kasl (tou dobou ODS) s 8,1 procenty, který byl primátorem na přelomu tisíciletí.

Následuje Jaroslav Kořán (6,2 %, Občanské fórum), který byl primátorem jen necelé dva roky, a Jan Koukal (5,3 %, ODS), který v čele pražského magistrátu působil v letech 1993 až 1998.

Mezi nejhůře hodnocenými primátory je i ten současný - Zdeněk Hřib (Piráti). Podporu mu vyjádřilo jen 4,9 procenta respondentů a je tak čtvrtý od konce. O 2,8 procentního bodu méně pak získal primátor z let 2013 a 2014 Tomáš Hudeček (ODS).

Související obsah

Naprosto nejhůře hodnoceným primátorem je Milan Kondr (ODS), který získal jen 0,3 procenta hlasů. V čele Prahy byl v letech 1991 až 1993. Několikrát byl vyšetřován kvůli podezření z napojení soukromých firem na vedení města, nikdy ale nebyl obviněn.

 

Lidé v průzkumu hodnotili také hejtmany. Kdo u nich zvítězil? Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Jen o 0,4 procentního bodu více získal Igor Němec (ODS), který funkci vykonával pouhé čtyři měsíce. "Proslavil se" svými výroky o ničivých povodních, které v roce 2002 zasáhly Prahu. "Já bych řekl, že Praha není ohrožena. Situace je, bych řekl, nadmíru výtečná," prohlásil před největší povodňovou vlnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Primátor

Důležité Události

Píše se na Deník.cz