Letadlo

Letadlu při přistání u Lvova zřejmě došlo palivo. Pět mrtvých

Pět lidí zemřelo při přistání nákladního letadla Antonov An-12 u města Lvov na západě Ukrajiny. Letoun mířil ze španělského Viga a pokračovat měl po dotankování do tureckého Istanbulu. Jako nejpravděpodobnější příčina se podle ukrajinských úřadů jeví to, že letadlu během přistání došlo palivo.

Podle ukrajinských úřadů letěl nákladní Antonov z Viga do Istanbulu. Ve Lvově na západě Ukrajiny měl přistát a doplnit palivo. Zhruba 1,5 kilometru před prahem dráhy u obce Sokolniki, nedaleko fotbalového hřiště a hřbitova, se ale letadlo zřítilo.

Ukrajinský ministr infrastruktury Vladislav Kriklij informoval, že ze sedmi členů posádky a jednoho člověka, který letěl jako doprovod přepravovaného nákladu, zemřelo pět lidí. Záchranáři nejprve informovali o třech mrtvých a dvou pohřešovaných.

Související obsah

Že stroj po pádu do pole nevzplál, nahrává teorii, že letadlu před přistáním došlo palivo. Ruská agentura TASS uvedla jako druhou možnou příčinu nehody také chybu pilota, k níž mohlo přispět špatné počasí, hlavně husté mlhy.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz