Domácí

Nejdůvěryhodnější politik je podle průzkumu Klaus mladší, předběhl Babiše

Nejdůvěryhodnější politik je podle průzkumu Klaus mladší, předběhl Babiše
Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Ze stranických představitelů se největší důvěře podle průzkumu CVVM v září těšil Václav Klaus mladší (Trikolóra). Na druhém místě se drží Andrej Babiše (ANO), třetí místo pak obsadil Ivan Bartoš (Piráti). Nejvyšší podíl nedůvěry se objevil u Tomia Okamury (SPD).

Václav Klaus mladší se těší důvěře 42 % dotazovaných, nedůvěru mu vyslovilo 44 % občanů. Předseda trikolóry je oproti ostatním výjimka, kdy nedůvěra převažuje nad důvěrou statisticky nevýznamně.

Relativně vysoké důvěře se těší předseda hnutí ANO Andrej Babiš, tomu důvěru vyjádřilo 38 % dotazovaných, nedůvěru mu ale vyslovilo až 56 % lidí.

Na třetím a čtvrtém místě z hlediska důvěry se drží předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda SPD Tomio Okamura, oba shodně získali 29 %. Rozdíl je ale v nedůvěře, Bartošovi nevěří 54 % dotazovaných, Okamurovi pak dokonce 60 %.

Pátým v pořadí z hlediska důvěry je předseda ČSSD Jan Hamáček, jemuž důvěřuje čtvrtina dotazovaných, nedůvěru mu ale vyjádřilo 55 % lidí. Toho těsně následuje s 23 % místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, nedůvěru mu vyslovilo 53 % dotazovaných, a předseda KSČM Vojtěch Filip s podporou 23 % tázaných, nedůvěru mu vyslovilo 54 % lidí.

Související obsah

Další politici se již drží pod 20 %, mezi nimi jsou předseda TOP 09 Jiří Pospíšil (19 %, 49 %), předseda ODS Petr Fiala (19 %, 54 %), které následuje předseda STAN Vít Rakušan (16 %, 32 %) a statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka (16 %, 35 %).

Dále to jsou první místopředseda hnutí STAN Jan Farský (14 %, 36 %), místopředseda hnutí SPD Radim Fiala (14 %, 41 %), první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová (13 %, 33 %), první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová (11 %, 23 %), první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija (11 %, 41 %). Nad 10% hranicí v rámci důvěryhodnosti se jako poslední drží předseda KDU-ČSL Marek Výborný (10 %, 27 %).

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz