Průzkum veřejného mínění

Jak Češi hodnotí hejtmany? Čunek boduje, Hřib totálně pohořel!

Nový průzkum společnosti Sanep ukazuje, že Češi nejsou se svými hejtmany příliš spokojení - ani výsledek toho nejlépe hodnoceného totiž nestačil na nadpoloviční podporu. A jeden z hejtmanů dokonce nedosáhl ani na dvacetiprocentní důvěru.

"Nejlépe si dlouhodobě vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,7% kladných hlasů, což je o 0,4% více než v loňském hodnocení," uvádí Sanep v aktuálním průzkumu.

Na stříbrnou pozici poskočila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (hnutí ANO), která si oproti loňsku výrazně polepšila - o 4,8 procentních bodů.

"Na třetí místo pomyslného žebříčku hodnocení představitelů územně samosprávných celků poklesl z loňského druhého místa hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)," vypíchl Sanep. Půtu tak kladně hodnotí necelých 41 procent obyvatel kraje.

Zdroj: SANEP
 

Na chvostu hodnocení se naopak krčí královéhradecký hejtman Jiří Štěpán, který jen tak tak přeskočil laťku dvaceti procent. "Může kromě jiného doplácet i na celkový pokles voličské podpory ČSSD," zamýšlejí se autoři výzkumu.

Související obsah

 

A na posledním místě žebříčku debutuje pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), kterého kladně hodnotí pouhých 17,9 procenta obyvatel metropole. Loni byla Praha, ještě za "vlády" Adriany Krnáčové (hnutí ANO), jedenáctá - se ziskem 22,1% kladných hlasů.

 

Průzkum se konal na konci září, celkem v něm odpovídalo 12 475 respondentů starších 18 let ze všech krajů a Prahy. Ti byli vybráni metodou kvótního výběru ze skupiny bezmála 42 tisíc dotázaných.

Kolik lidí zná svého hejtmana, zjistíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz